PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=687}

Ostatni smok

DragonHeart
7,2 43 913
ocen
7,2 10 1 43913
6,0 5
ocen krytyków
Ostatni smok
powrót do forum filmu Ostatni smok

Po obejrzeniu w TV po raz n-ty pierwszej części, z ciekawości zacząłem szukać czy nie ma jakichś planów co do kolejnej części tej wyjątkowej serii (choć szczerze mówiąc 2. część jest tak słaba względem pierwszej części, że mogłaby nie powstać). I ku mojemu zdziwieniu okazuje się że 3 część faktycznie powstaje i ma planowaną premierę na luty 2015 O_O
Zaskoczony zacząłem drążyć temat głębiej i dokopałem się nawet do trailera:
https://www.youtube.com/watch?v=_30xs2baMkQ
Cholernie się ucieszyłem, ale po obejrzeniu trailera naszły mnie pewne, dość poważne obawy:

1) Rozmiar smoka - w 0:22 sekundzie trailera możemy sobie porównać rozmiar paszczy smoka z człowiekiem. W pierwszej części Bowen bez problemu mieści się w paszczy Draco, tutaj nie ma szans.
2) Wygląd smoka - na trailerze rzeczony smok wygląda mało przyjaźnie i bardzo furiatycznie, mam nadzieję że to błędne wrażenie spowodowane urywkami scen, bo inaczej będzie to regres względem pierwowzoru. Draco mimo jeszcze raczkującej w tamtych czasach grafiki, wygląda po prostu pięknie i sprawia wrażenie mądrej istoty, nawet sam cień smoka na tle słońca daje niesamowite wrażenie.
3) Klimat - czy film będzie posiadał równie cudowny klimat co pierwsza część, obawiam się że twórcy pójdą za modą szpikowania filmów efektami specjalnymi do bólu z jednoczesnym wypłycaniu fabuły. Część pierwsza w połączeniu z kompozycją Randiego Edelmana potrafiła nawet wycisnąć łzę.

Mam nadzieję że zrobią to porządnie i zaskoczą nas tylko i wyłącznie w pozytywny sposób, bo będzie im ciężko doścignąć pierwowzór na którym niektóre osoby wyrastały.
Proszę was twórcy, nie spieprzcie tego.

Pozdrawiam

Mati_PL1993

Co do twojego pytania: dla mnie zdecydowanie cieszyć. Dodałem już ten film do filmwebu. Czekam aż się pojawi w bazie.

Co do DRAGONHEART 3. Radziłbym wszystkim fanom tego filmu aby napisali wiadomość do Tim Studio (wydali kiedyś pierwszą część na DVD) z prośbą o wznowienie "Ostatniego Smoka" i "Ostatniego Smoka 2" na DVD wraz z premierą "Ostatniego smoka 3".
Chodzi o to że jeśli nie zainterweniujemy to jest 80% szans że 3 części filmu w Polsce nie wydadzą.

ocenił(a) film na 8
Mati_PL1993

Po obejrzeniu traileru wiem jedno - nie oglądam trzeciej części. Prezentuje się jak film klasy D, którego twórcy byli na tyle leniwi, że podstawili najbardziej rozpoznawalny dźwięk pod smocze ryknięcie (ryk t-rexa z Jurrasic Park). Ta seria to tylko i wyłącznie jeden, "Ostatni Smok". Odradzam oglądanie trzeciej części.

ocenił(a) film na 10
Dentarg

Dlatego też mam bardzo mieszane uczucia, z jednej strony jestem bardzo ciekawy co to będzie, z drugiej wiem że mogę baaaardzo się rozczarować i nie dotrwać do końca filmu bo może to być tak wielka profanacja "Ostatniego Smoka" jak gdyby ktoś chciał zrobić kolejną część "Władcy Pierścieni" z poronioną fabułą bez Petera Jacksona , bez pomysłu i z aktorami w kostiumach zamiast efektów specjalnych. Jednym słowem kompletna odwrotność pierwowzoru.
Niektóre naprawdę dobre filmy/serie powinny być chronione przed wykorzystywaniem marki przez niskobudżetówki.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Mati_PL1993

Ogólnie zgadzam się z Tobą z jednym mały "ale". Orkowie we Władcy Jacksona byli aktorami w kostiumach. Mieli na twarzach maski + tony makijażu i wyglądali moim zdaniem dużo lepiej niż orkowie CGI z Hobbita, których kilku było w całości CGI. Część Hobbitowych orków była pół na pół - odgrywana przez aktorów w kostiumach i następnie przerabianych komputerowo na bardziej orkowy wygląd.

Pozdrawiam również.

ocenił(a) film na 10
Dentarg

To prawda, kostiumy + CGI jeśli jest dobrze zrobione, daje powalające efekty, Jednak czasem jest to tak udolnie zrobione że bije sztucznością, tak jak to np. było w Eragonie. To co mnie najbardziej zaskakuje to to że te same studio które wydało pierwowzór potrafi wypuścić również niezły kicz. A myślałem że dbają o jakiś prestiż i swoje produkcje.

Mati_PL1993

Co do rozmiaru smoka. Wychodzi na to że to będzie dość młody smok mniej więcej taki jak Drake. Draco był starym smokiem więc też był o wiele większy. Ja powiem tak - film obejrzę z wielką chęcią. Ponadto dowiedziałem się że w USA mają wznowić Dragonheart i Dragonheart 2 wraz z nową częścią na dvd. Więc mam nadzieję że w Polsce również wydadzą tą serię.

ocenił(a) film na 9
adidos09

Kolejny przykład na to, że dobre filmy się nie starzeją.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones